فارکس واچ لیست : روند نزولی EUR/USD ادامه خواهد داشت؟

0 Comments

با بازگشت معامله گران از تابستان و بیانیه سیاست پولی بانک مرکزی اروپا ، نوسانات برای EUR/USD افزایش می یابد.

آیا این اقدام منجر به گسست و حرکت جهت دار از منطقه اصلی 1.1900 روانی می شود؟

آیا روند نزولی EUR/USD ادامه دارد؟ 4H

دو هفته پیش ، در مورد چگونگی افزایش قیمت EUR/USD و مراقبت از الگوهای نزولی در منطقه 1.1800 بحث کردیم. 

خوب ، این جهش اتفاق افتاد ، اما تا دسته 1.1900 ادامه پیدا کرد ، احتمالاً با افزایش گمانه زنی ها مبنی بر اینکه فدرال رزرو ممکن است برنامه های خود را به تاخیر بیندازد ، به ویژه پس از دور بسیار ناامید کننده مشاغل ایالات متحده در هفته گذشته.

با توجه به اینکه EUR/USD در حال آزمایش مجدد 1.1900 است ، هنوز چندان قطعی نیست که حرکت بعدی کجا خواهد بود ، به ویژه با آخرین بیانیه سیاست پولی بانک مرکزی اروپا که این هفته منتشر می شود. انتظار می رود که بانک مرکزی اروپا هیچ تغییری در نرخ بهره یا برنامه خرید اوراق قرضه خود ایجاد نکند و همچنین چشم انداز برنامه زمانی که برنامه خرید اضطراری همه گیر (PEPP) در سال 2022 به پایان می رسد مشخص نیست.

بنابراین ، وقتی صحبت از EUR/USD می شود ، ما در حالت انتظار و دیدن هستیم ، اما این احتمال وجود دارد که نوسانات در رویداد ECB به سرعت افزایش یابد. و اگر ببینیم بانک مرکزی اروپا بر رشد و تورم خود منفی است ، آنگاه به خوبی با الگوهای فنی نزولی اشاره شده در EUR/USD روزانه که توسط بیگ پیپین مورد بحث قرار گرفته است ، و همچنین در نمودار چهار ساعته بالا مطابقت دارد. در مجموع ، این شانس به طور قابل توجهی افزایش می یابد که EUR/USD می تواند خرس هایی را که به دنبال فرصت های معاملاتی نوسان و بلند مدت هستند ، جذب کند.

اکنون ، اگر بانک مرکزی اروپا با دور خوشبینانه ای از رشد و به روز رسانی تورم ، بازارها را غافلگیر کند ، مطمئناً احتمال افزایش EUR/USD بالا می رود ، به ویژه با ادامه احساسات نزولی دلار آمریکا ، که توسط داده های مشاغل ایالات متحده تقویت شده است. در آن سناریو ، قبل از در نظر گرفتن موقعیت طولانی ، مراقب وقفه ای در بالای منطقه 1.1900 – 1.2000 باشید.

نظر شما چیه؟ 

آیا خرس ها کنترل EUR/USD را در 1.1900 – 1.2000 پس خواهند گرفت؟

 یا یک فرصت صعودی صعودی برای بازی در کاهش سقوط فدرال رزرو شکل می گیرد؟


با تشکر از همراهی شما فارکسری عزیز

نوشتن دیدگاه