XAUطلا

مهم ترین اخبار طلا(XAU)

0 Comments
طلاGOLD

نکات تکنیکال کلیدی طلا در هفته پیش رو

روند نزولی طلا در آینده نزدیک؟

پس از برخورد به سطح مقاومت واقع در ۱۸۳۵ دلار، طلا در میانه هفته با کاهش قیمت از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه پایینتر رفته است.

سوگیری کوتاه‌مدت نسبتا منفی است، ولی برای تداوم افت قیمت، نمودار XAU/USD باید بتواند از سطح کلیدی حمایتی فیبوناچی بگذرد.

پس از افت کوتاهی به زیر ۱۷۰۰ دلار در میانه اول آگوست، قیت طلا در اوایل سپتامبر صعود قابل توجهی داشته است.

 ولی مومنتوم خرید با نزدیک شدن قیمت به ۱۸۳۵ دلار محو شد. در این منطقه گاوها دو بار قبلی هم با مقاومت روبرو شده بودند. پس از برخورد به این سطوح مقاومت، نمودار سریعا به پایین برگشت و در میانه هفته از میانگین متحرک ساده (SMA) ۲۰۰ روزه نیز پایینتر رفت. از نظر تکنیکال، این اتفاق می‌تواند سیگنال خرسی باشد.

ظرف دو روز اخیر، با کاهش پتانسیل نوسان، رفتار قیمت نسبتا بی‌جهت شد. ولی سوگیری نزدیک‌مدت هنوز نسبتا منفی است. 

اما برای این که روند خرسی طلا مطمئن شویم، باید قیمت با اطمینان از ۱۷۷۵ دلار (سطح حمایتی کلیدی واقع در تکرار فیبوناچی ۳۸.۲ درصد حرکت صعودی نمودار در آگوست و سپتامبر) پایینتر برود. اگر این سطح حمایتی بشکند، خرس‌ها می‌توانند فشار فروش را افزایش دهند و قیمت را به سوی منطقه حمایتی تلاقیگاهی واقع در ۱۷۵۰–۱۷۵۵ پیش ببرند.

بررسی احتمال دیگر رفتار قیمت طلا

اگرچه سناریوی فوق جالب به نظر می‌رسد، باید به احتمال دیگر نیز توجه کرد، یعنی لغو شدن حرکت خرسی.

 با این وصف، برای این که موضع احساسی گاوی بتواند جای پایی پیدا کند، باید طلا به میانگین متحرک ۲۰۰ روزه واقع در ۱۸۱۰ دلار برسد. اگر قیمت از این سطح بالاتر برود، سطح ۱۸۳۵ دلار مقاومت بعدی خواهد بود. 

بالاتر از آن، بهره خرید ممکن است افزایش یابد، ولی به احتمال زیاد هر گونه حرکت صعودی توسط خط روند نزولی میان‌مدت (که از منطقه ۱۸۵۵ دلار می‌گذرد) محدود خواهد شد.

نظرات و ایده های خود را در قسمت کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

با تشکر از همراهی شما فارکسری عزیز

نوشتن دیدگاه