تپ‌روت ارتقاء شبکه بیتکوین | Taproot چیست؟

0 Comments

تپ‌روت ارتقاء شبکه بیتکوین به تازگی فعال شده است. Taproot، اولین به‌روزرسانی بیت کوین در چهار سال گذشته، پتانسیل قراردادهای هوشمند را باز می‌کند و ابزار ارزهای دیجیتال پیشرو را گسترش می‌دهد.

Taproot تقریباً پشتیبانی جهانی دریافت کرد

ارتقای بیت کوین که مدت ها منتظرش بودیم، Taproot، در 14 نوامبر در بلوک 709632 فعال شد. به روز رسانی جدید به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا ویژگی های جدیدی را ادغام کنند که امکان بهبود حریم خصوصی، مقیاس پذیری و امنیت را در شبکه BTC فراهم می کند.

90 درصد ماینرها حمایت خود را از ارتقاء اعلام کردند که منجر به قفل شدن ارتقاء در سه ماهه دوم امسال شد. این به‌روزرسانی عملاً اولین ارتقای عمده کد شبکه را از زمان معرفی Segregated Witness در سال 2017 فعال کرد. 

برخلاف ارتقای سال 2017 که شاهد یک شکاف ایدئولوژیکی بحث‌برانگیز بود، Taproot تقریباً پشتیبانی جهانی دریافت کرد.

یکی از ویژگی های اصلی به روز رسانی، معرفی امضاهای Schnorr است که امکان انجام تراکنش های پیچیده تر در شبکه بیت کوین را فراهم می کند. 

با ارتقای جدید، تراکنش های کیف پول های چند امضایی مانند هر تراکنش دیگری به نظر می رسد و حریم خصوصی و امنیت تراکنش ها را افزایش می دهد.

به گفته Alyse Killeen، بنیانگذار و شریک مدیریت شرکت سرمایه گذاری Stillmark متمرکز بر بیت کوین، Taproot فرصت های گسترده ای را برای کارآفرینانی که علاقه مند به گسترش ابزارهای ارز دیجیتال bellwether هستند باز می کند.

به‌روزرسانی جدید همچنین اجازه می‌دهد قراردادهای هوشمند ارزان‌تر و کوچک‌تر باشند، زیرا فضای کمتری را در بلاک چین اشغال می‌کنند.

پس از ارتقاء Taproot، قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود چشم دوخته است

قیمت بیت کوین پس از اصلاح آن که در 11 نوامبر آغاز شد، به بالاترین سطح خود در نظر گرفته شده است. میانگین متحرک ساده 100 چهار ساعته (SMA) همچنان به پشتیبانی از ارز دیجیتال پرچمدار ادامه می دهد زیرا بیت کوین به بالاترین سطح خود صعود می کند و رشد خود را از سر می گیرد.

 

یک الگوی مثلث متقارن در نمودار 4 ساعته تأیید شده است که نشان دهنده افزایش 13 درصدی به 71703 دلار از مرز بالایی الگوی تکنیکال است. در حالی که قیمت بیت کوین به دنبال بالاترین رکورد خود در 10 نوامبر با فروش جزئی مواجه شد، هدف صعودی همچنان در رادار باقی مانده است.

مقاومت فوری برای قیمت بیت کوین در 8 نوامبر در 66556 دلار است. برش بالاتر از این سطح می تواند منجر به رسیدن بیت کوین به رکورد جدیدی شود.

BTCUSD

نظر شما در مورد این ارتقا و آینده بیت کوین چیست؟

با تشکر از همراهی شما فارکسری های عزیز

نوشتن دیدگاه