تحلیل هفتگی فارکس ۲8نوامبر ۲۰۲۱ | رویدادهای منتهی به ۳دسامبر

0 Comments

سایه سنگین نوع جدید ویروس کرونا بر اقتصاد جهان

فارکسر: در این پست تحلیل هفتگی فارکس ۲8نوامبر به همراه تحلیل بنیادی و رویدادهای مهم تقویم اقتصادی آورده شده است.

سرمایه گذاران نگران نوع جدید کووید هستند

ماه هاست که موضوع اصلی گفتگو در بازارها تورم است. آیا مقدار تورم خیلی بالا است، آیا اینجا باقی مانده است، و آیا سیاستگذاران پولی واقعاً قصد دارند کاری برای آن انجام دهند؟ 

از میان تمام خطراتی که اقتصاد جهانی و بازارها در این زمستان تا به حال با آن روبرو هستند، این ریسک به بالای فهرست صعود کرده بود.

 

بازگشت نوع جدیدی از کووید

کووید با صدای بلند بازگشته است و اروپا در مرکز آن قرار دارد، اما تمرکز اکنون به آفریقای جنوبی معطوف شده است زیرا نوع جدید “Omicron” همه را نگران کرده است که آیا موج وحشتناک دیگری قرار است در زمستان رخ دهد یا خیر. 

ما در هفته‌های آتی چیزهای بیشتری در مورد خطرناک بودن نوع جدید خواهیم دانست، اما در حال حاضر، سرمایه‌گذاران از بدترین اتفاق می‌ترسند و دارایی‌های ریسکی به شدت آسیب می‌بینند.

تا آنجا که به بانک های مرکزی مربوط می شود، زمان بندی شیوع جدید نمی تواند بدتراز این باشد. آنها در حال حاضر سعی می کنند استراتژی های خروج از بیماری همه گیر خود را زودتر از آنچه که به وضوح ترجیح می دهند دنبال کنند زیرا فشارهای تورمی همچنان در حال افزایش و گسترده تر شدن هستند. 

اگر جهان دوباره به قرنطینه بازگردد، چه چیزی اولویت بزرگ‌تر می‌شود، تورم یا اقتصاد؟ 

خوشبختانه سیاستگذاران زیادی در هفته آینده ظاهر می شوند که باید پاسخگو باشند.

رویدادهای بزرگ هفته جاری

رویدادهای ایالات متحده

هفته آینده مملو از اخبار رویدادهای ریسکی از سوی ایالات متحده است و اخبار مربوط به نوع جدید کووید ابعاد کاملاً جدیدی به آن اضافه کرده است. 

گزارش مشاغل معمولاً نکته برجسته هفته است و یکی از اخبار مهم خواهد بود، اما هفته آینده با توجه به اخبار روز پنجشنبه همه چیز درباره حضور فدرال رزرو است. 

سرمایه‌گذاران شروع گمانه‌زنی در مورد افزایش سرعت تیپرینگ کرده بودند، و احتمالاً طی چند هفته آینده در جلسه فد اعلام می‌شود. 

در صورتی که این نوع تهدید بزرگتر از سایرین باشد، بعید است که فدرال رزرو مسیر خود را تغییر دهد. عدم وجود شواهد در مورد آن مطمئناً بازار را محتاط می کند. بدترین مورد ارزش فکر کردن را ندارد، اما زندگی را برای بانک های مرکزی در سال آینده بسیار دشوار خواهد کرد.

ما همچنین مجموعه ای از داده های اقتصادی را از ایالات متحده در هفته آینده به غیر از گزارش مشاغل در روز جمعه دریافت می کنیم، از جمله PMI، ادعاهای بیکاری و فروش خانه های معلق و غیره. 

حضور پاول در سنا و مجلس نمایندگان در کنار جانت یلن، وزیر خزانه داری، مطمئناً رویداد برجسته ای خواهد بود.

رویدادهای اتحادیه اروپا

داده‌های زیادی از اتحادیه اروپا در هفته آینده ارائه می‌شود، از جمله شاخص‌های PMI در روزهای چهارشنبه و جمعه، داده‌های تورم در روز سه‌شنبه، بیکاری در روز پنجشنبه، و خرده‌فروشی‌ها در روز جمعه.

اما همانطور که برای همه کشورها در هفته آینده اتفاق خواهد افتاد، بانک‌های مرکزی به دنبال اخبار جدید از سویه کرونا خواهند بود. 

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، این هفته را به پایان می‌رساند، در حالی که دیگران در این بین ظاهر می‌شوند و سرمایه‌گذاران به تک تک کلماتشان متمرکز می‌شوند.

رویدادهای بریتانیا

هفته آینده همه چیز در مورد نوع جدید کووید و صحبت بانک مرکزی است. ظهور اندرو بیلی، فرماندار BoE در روز چهارشنبه با PMI قابل توجه است، البته اگر Omicron تهدیدی واقعی برای زندگی بدون محدودیت باشد، اخبار دیگر بی اهمیت میشوند .

رویدادهای چین

چین PMI رسمی و Caixin تولید و خدمات را در هفته آینده منتشر می کند. نگرانی در حال افزایش است و رشد چین به دلیل تنگنای انرژی و مشکلات بخش دارایی کند شده است. 

در حالی که Kaisa در حال تلاش برای بازسازی بدهی است، این دومی بار دیگر به تیتر اخبار تبدیل شده است. در مقابل این پس زمینه، اخبار فروش جهانی در بازارهای نوظهور به دلیل نگرانی های مربوط به ویروس آفریقای جنوبی خواهد بود. 

اخبار این وضعیت در هفته آینده، جهت کلی سهام چین را تعیین می کند، اگرچه یک بار دیگر قرائت ضعیف از PMI تولیدی، احساسات منفی را عمیق تر می کند.

 

 

یوان در برابر فروش فراگیر سایر ارزهای EM مقاومت کرده است و به نظر می رسد PBOC مصمم به حفظ ثبات خود است. به طور مشابه، “تیم ملی” چین ممکن است در بازارهای سهام فعال باشد، اگر دچار افت عمیق تر یا بی نظم شود.

رویدادهای استرالیا

هجوم به سمت داراییهای امن در مورد Omicron Covid-Variant، دلار استرالیا را که قبلاً در برابر نگرانی‌های چین و دلار قوی آمریکا در حال پژمرده شدن بود، تحت فشار قرار داده است. 

AUD/USD ممکن است روز دوشنبه تحت فشار باقی بماند، اگر اخبار ویروس همچنان در آخر هفته منفی باشد.

 

انتظار می رود تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم استرالیا در اواسط هفته ضعف نشان دهد، اگرچه تا حد زیادی نادیده گرفته خواهد شد زیرا با بازگشایی های ویکتوریا و NSW در سه ماهه چهارم باید شاهد افزایش سریع تولید ناخالص داخلی باشیم.

 

رویدادهای نیوزلند

بازارها از اینکه RBNZ در این هفته نرخ بهره را تنها 0.25 درصد افزایش داد، ناامید شدند و با پایان هفته، NZD تحت فشار جدی قرار گرفت. افت ناشی از ویروس در سهام، اشتهای ریسک را کاهش داده و کیوی را در برابر کاهش مواد آسیب‌پذیر کرده است. اگر WHO نگرانی های بیشتری را در آخر هفته اعلام کند، NZD/USD می تواند با شروع هفته به شدت کاهش یابد.

 

هیچ داده قابل توجهی در هفته پیش رو وجود ندارد.

 

رویدادهای ژاپن

با عقب نشینی بازارها به سمت موقعیت تدافعی به دلیل نگرانی های مربوط به کووید در آفریقای جنوبی، ین ژاپن شاهد ورود نقدینگی است. USD/JPY در حال تست حمایت کلیدی است و در صورت افزایش نگرانی ها، ممکن است فشار بیشتری به سمت پایین ببیند.

 

خرده‌فروشی ژاپن و PMI بانک جیبون در هفته آینده مشخص می‌شوند، اما بازارها بیشتر بر جزئیات بیشتر بسته محرک و خطرات کووید متمرکز خواهد بود.

نظر شما در مورد بازار هفته آینده فارکس و تاثیرات ویروس جدید چیست؟

با تشکر از همراهی شما عزیزان

نوشتن دیدگاه