تحلیل جفت ارز یورو/دلار فارکس: برتری خرس ها؟ (5آبان)

0 Comments

تحلیل جفت ارزEUR/USD بازار فارکس

EUR/USD در جلسه آسیایی روز چهارشنبه بی‌حرکت ‌ماند. این جفت ارز برای سومین روز متوالی ضرر را ثبت کرد. 

در زمان نوشتن این مقاله، EUR/USD با 0.03 درصد افزایش در روز، در 1.1600 معامله می شود.

تحلیل بنیادی جفت ارزEUR/USD فارکس

دلار نزدیک به 94.00 معامله می شود، که بازدهی اوراق 10 ساله خزانه داری ایالات متحده را دنبال می کند. سرمایه گذاران همچنان نگران راهنمای چشم انداز سیاست از جلسات آتی بانک مرکزی هستند. ارزش دلار در برابر یورو و ین به دلیل واگرایی سیاست ها قوی باقی ماند.

 

یورو پس از آن که نظرسنجی بانک مرکزی اروپا (ECB) نشان داد که بانک‌های منطقه یورو در سه ماه گذشته دسترسی به وام‌های مسکن را سخت‌تر کرده‌اند و انتظار می‌رود این کار در سه ماهه پایانی سال 2021 هم ادامه یابد، تحت فشار قرار گرفت. 

این نظرسنجی دو روز قبل از ECB انجام شد. بانک اروپا قرار است وضعیت اقتصادی را ارزیابی کند و راه را برای تصمیم گیری در آذرماه برای ادامه برنامه خرید اوراق قرضه بانک مرکزی هموار کند.

 

علاوه بر آن، یورو همچنین با سیگنال‌هایی که نشان می‌دهد بانک مرکزی اروپا در میان بانک‌های مرکزی بزرگ آخرین بانکی است که نرخ‌های بهره را افزایش می‌دهد، تحت تأثیر قرار گرفت. 

داده‌های آلمان که روز دوشنبه منتشر شد، روحیه تجاری رو به وخامت را نشان داد، که انتظارات از رویکرد داویش (انبساطی) نشست روز پنجشنبه بانک مرکزی اروپا را تقویت کرد.

 

در حال حاضر، معامله گران منتظر اعتماد مصرف کننده Gfk آلمان و سفارشات کالاهای بادوام ایالات متحده هستند تا انگیزه معاملاتی جدیدی به خود بگیرند.

نمودار EUR/USD تایم فریم 1 ساعته

EUR/USD: 1h

نقاط حمایت و مقاومتEURUSD، تایم فریم ۱ ساعت

سناریوی نزولیEUR/USD :

معامله فروش پایین نقطه ۱٫۱۶۰۵ با تیک پروفیت اول ۱٫۱۵۸۶ و تیک پروفیت دوم ۱٫۱۵۷۶

سناریوی صعودیEUR/USD :

( در صورت تغییر روند قیمت ) هنگامی که قیمت به بالای ۱٫۱۶۰۵ نفوذ کرد قیمت ابتدا حرکت خودش را به سمت ۱٫۱۶۱۷ و ۱٫۱۶۲۷ آغاز می کند.

نقاط مقاومت اصلی یورو/دلار EURUSD :

۱٫۱۶۲۷

۱٫۱۶۱۷

۱٫۱۶۰۵

نقاط حمایت اصلی یورو/دلار EURUSD :

۱٫۱۵۸۶

۱٫۱۵۷۶

۱٫۱۵۶۱

 

اطلاعات فوق صرفا جنبه مطالعاتی و اطلاع رسانی داشته و تیم فارکسر بابت ضرر و زیان احتمالی ناشی از استفاده آنها در انجام معاملات، هیچگونه مسئولیتی را نمی پذیرد. 

در ضورت تمایل پیش از انجام معاملات با کارشناسان مشورت نمایید.

 

نظر شما در مورد روند جفت ارز EUR/USD چیست؟

با تشکر از همراهی شما فارکسری های عزیز 

نوشتن دیدگاه