تحلیل بنیادی تریدرهای بین‌المللی اونس جهانی طلا(XAU/USD)

0 Comments

چشم‌انداز مقاله

مقدمه

هجوم جدیدی از احساسات صعودی در بازار طلا وجود دارد زیرا قیمت ها بالای 1800 دلار حتی پس از اینکه فدرال رزرو سیگنال داد که می تواند نرخ بهره را سه بار در سال 2022 افزایش دهد، قرار دارد.

 

با این حال، در حالی که برخی از تحلیلگران پتانسیل افزایش قیمت‌ها را کوتاه‌مدت می‌دانند، آن‌ها این را فرصتی دیگر برای رالی فروش می‌دانند، زیرا این فلز گرانبها در نهایت با باد مخالف افزایش نرخ‌های بهره واقعی در سال آینده روبرو خواهد شد.

کریس وکیو، استراتژیست ارشد DailyFX.com

کریس وکیو، استراتژیست ارشد بازار در DailyFX.com، می‌گوید ضعیف‌تر شدن دلار آمریکا و اندکی کاهش بازده واقعی اوراق قرضه به افزایش قیمت طلا کمک می‌کند. با این حال، او افزود که اگر طلا نتواند به بالای 1835 دلار برسد، او این رالی را یک فرصت فروش می‌بیند.

 

“در حال حاضر، از آنجایی که فدرال رزرو برای کاهش فشارهای تورمی عمل می کند، حداقل طوری صحبت می کند که قرار است انجام دهند، و این بدان معناست که بازده واقعی احتمالاً به نزدیکی کف رسیده است. و این یک باد مخالف برای طلا است.”

رئیس Darin Newsom Analysis

دارین نیوسام، رئیس Darin Newsom Analysis، گفت که علیرغم یک فدرال رزرو هاوکیشتر(دارای تمایلات انقباضیتر)، دلار آمریکا نمی تواند از بالاترین سطح خود در نوامبر بالاتر برود.

 

نیوسام گفت: “نرخ ها شاید در حال افزایش باشند، اما به تدریج افزایش می یابند. با نگاهی به نمودارها، این دیدگاه این است که دلار آمریکا در حال حاضر تشکیل اوج داده است و بزودی پایینتر می‌اید و به طلا فرصتی برای حرکت به سمت بالاتر می دهد.”

 

نیوسام اضافه کرد که افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی بین روسیه و اوکراین می‌تواند تقاضا برای دارایی امنی مثل اونس طلای جهانی را بالا ببرد.

 

وی گفت: در زمان عدم اطمینان، سرمایه گذاران دوست دارند طلا را نگه دارند.

استراتژیست ارشد SIA Wealth Management

کالین سیزینسکی، استراتژیست ارشد بازار در SIA Wealth Management، گفت که طلا از افزایش احساسات ریسک گریزی در بازارهای مالی و تهدید فزاینده تورم سود می برد.

دیوید مدن، تحلیلگر Equiti Capital

دیوید مدن، تحلیلگر بازار در Equiti Capital، گفت که او همچنان پتانسیل قوی تر شدن دلار آمریکا را در کوتاه مدت می بیند.

 

وی گفت: روزهای پنجشنبه و جمعه برای قیمت طلا بسیار بی ثبات بوده است و دلیل آن نزول دلار آمریکا است. ظاهراً دلار آمریکا در کوتاه‌مدت در وضعیت اشباع خرید قرار گرفته بود و با پایان اصلاح نزولی دوباره شاهد تقویت ارزش دلار آمریکا خواهیم بود. 

ارزش دلار رابطه معکوسی با قیمت اونس طلای جهانی دارد. رشد ارزش دلار به معنی کاهش قیمت اونس طلای جهانی خواهد بود.

اوله هانسن، رئیس استراتژی کالا در بانک ساکسو

اوله هانسن، گفت که او نسبت به طلا خوش‌بین است زیرا موج جدیدی از همه‌گیری کووید-19 در سراسر جهان می‌تواند انتظارات رشد اقتصادی را محدود کند و طلا را به عنوان یک دارایی امن تقویت کند.

جدول نظرسنجی طلای کیتکو

این هفته ۱۶ فعال حرفه‌ای (Wall Street) در ارزیابی هفتگی سایت کیتکو شرکت کرده‌اند. ۶۹ درصد پیش‌بینی می‌کنند که روند اونس طلای جهانی در هفته پیش رو صعودی خواهد بود. ۱۳ درصد دیگر هم پیش‌بینی می‌کنند که روند اونس طلای جهانی متمایل به نزولی خواهد بود. 

۱۹ درصد باقی مانده هم انتظار بازار بدون روند یا خنثی را دارند. در این میان ۱۰۲۷ سرمایه‌گذار خرد (Main Street) هم در نظرسنجی آنلاین شرکت کرده‌اند. ۵۸ درصد طرفدار روند صعودی، ۲۶ درصد طرفدار روند نزولی و ۱۷ درصد هم طرفدار بازار بدون روند بودند.

خوش‌بینی‌ها به روند صعودی اونس طلای جهانی از آنجایی نشات می‌گیرد که قیمت طلا هفته گذشته را در محدوده مثبتی به پایان رساند. به همین دلیل برخی از تحلیلگران به این نتیجه رسیده‌اند که طلا وضعیت خوبی دارد. به خصوص که طلا توانسته از حمایت ۱۷۵۰ دلاری دفاع کند.

تحلیل بنیادی طلا

نظر شما در مورد این تحلیل‌ها چیه؟ 

با کدوم تحلیل‌ها موافقی؟

معامله گری در بازارهای مالی مخصوصا فارکس و ارزدیجیتال که دارای اهرم معاملاتی است از ریسک بسیار بالایی برخوردار است و امکان از دست رفتن کل سرمایه وجود دارد.
معامله گری در بازارهای جهانی بدون دانش و داشتن سیستم معاملاتی مطمئن قماری بیش نیست.

نوشتن دیدگاه