تحلیل طلا

تحلیل بنیادی اونس طلا + نظرسنجی هفتگی کیتکو | 15 ژانویه 2022

0 Comments

در این پست نظرسنجی هفتگی کیتکو 15 ژانویه به همراه تحلیل بنیادی اونس جهانی طلا آورده شده است.

با فارکسر همراه باشید

تحلیل بنیادی اونس جهانی طلا (XAU/USD)

بر اساس آخرین نظرسنجی هفتگی طلای کیتکو نیوز، بازار طلا سال جدید را در شرایطی آغاز کرده است که قیمت‌ها هفته را بالای 1800 دلار در هر اونس به پایان می‌رسانند و احساسات کوتاه‌مدت به طور قابل‌توجهی صعودی است.

 

به گفته برخی تحلیلگران، نه تنها طلا شاهد برخی حرکت‌های تکنیکال جدید صعودی است، بلکه داده‌های اقتصادی که نشان‌دهنده افزایش تورم و مصرف ضعیف‌تر و افزایش عدم اطمینان ژئوپلیتیکی است، حمایت اساسی از طلا را فراهم می‌کند.

 

با این حال، تحلیلگران دیگر گفته اند که انتظارات انقباضی مبنی بر اینکه فدرال رزرو به شدت نرخ های بهره را افزایش دهد، تا حدودی از دلار آمریکا حمایت می کند و باعث ایجاد باد مخالف برای طلا می شود.

نظر تحلیلگران جهانی در مورد طلا

 

این هفته 16 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی طلای کیتکو نیوز شرکت کردند. در میان شرکت کنندگان، 9 تحلیلگر، معادل 58 درصد، رای به افزایش قیمت طلا در هفته آینده دادند. در عین حال، سه تحلیلگر معادل 19 درصد نسبت به طلا در کوتاه مدت نزولی بودند و چهار تحلیلگر معادل 25 درصد نسبت به قیمت ها بی طرف ماندند.

 

در همین حال، در مجموع 928 رای در نظرسنجی خرده‌فروشان به صندوق انداخته شد. از این تعداد، 529 نفر یا 57 درصد به دنبال افزایش قیمت طلا در هفته آینده بودند. 225 یا 24 درصد دیگر نظر نزولی داشتند، در حالی که 174 رأی دهنده یا 19 درصد بی طرف بودند.

 

نظرسنجی هفتگی کیتکو 15 ژانویه

تحلیل طلا

رابطه تورم و طلا 

برای بسیاری از تحلیلگران، تورم همچنان بیشترین حمایت را برای طلا تا سال 2022 ایجاد می کند. سه شنبه، شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده نشان داد که تورم سالانه 7 درصد در دسامبر افزایش یافته است که بالاترین سطح از ژوئن 1982 است.

کالین سیژینسکی، استراتژیست ارشد در SIA Wealth Management می‌گوید:

«به طور کلی، من طلا را در یک روند صعودی متوسط می بینم که ناشی از تورم بالا است، تورم سرسختانه بالا باقی می ماند و ممکن است با افزایش دوباره قیمت کالاها در این هفته ادامه دهد.

برای سایر تحلیلگران، توانایی طلا برای حرکت به بالای 1815 دلار در هر اونس می تواند در کوتاه مدت مومنتوم تکنیکال بیشتری را جذب کند.

اوله هانسن تحلیلگر بازار

گفت: “زمان آن فرا رسیده است که طلا ناحیه مقاومت 1830-35 بشکند. بیشتر اخبار هاوکیش بازار در حال حاضر پیشخور شده اند، که باعث می شود بازار متعادل تر شود و پذیرای اخبار بالقوه مثبت شود.

افزایش نرخ بهره و تورم بالا به نفع طلا – WGC

مارک چندلر، مدیر عامل بنوکبرن گلوبال فارکس، گفت که عدم اطمینان فزاینده بازار می‌تواند در کوتاه‌مدت مقداری از طلا را حمایت کند، به نظر می‌رسد قیمت‌ها مقاومت 1830 دلار در هر اونس را تست کنند.

“آونگ احساسات بازار از سمت فدرال رزرو در پشت منحنی یک اقتصاد پررونق با بیکاری کم در حال نوسان است، به طوری که فدرال رزرو از طریق افزایش نرخ های بهره و تعدیل ترازنامه اقتصاد را از بین می برد. Crypto ثابت نمی کند که پوشش خوبی برای تورم باشد. و بی ثبات باقی می ماند.” به نظر می رسد که جهان با روسیه به هم ریخته است و ظاهراً در شرف تصاحب بخشی دیگر از اوکراین است و حمایت بایدن در حال کاهش است. طلا اگر بتواند 1830 دلار را بشکند، خوب به نظر می رسد.

با این حال، همه تحلیلگران به طلا در کوتاه مدت خوشبین نیستند. نیکلاس فراپل، مدیر کل جهانی ABC Bullion، گفت که او در حال بررسی است تا ببیند آیا دلار آمریکا پس از یک هفته پر نوسان می تواند حمایتی پیدا کند یا خیر.

وی گفت: کاهش اخیر دلار کمی بیش از حد طولانی به نظر می رسد و قیمت طلا تا کنون از مرز 61.80 درصد فیبوناچی در 1829 دلار آمریکا عبور نکرده است.

دارین نیوسام، رئیس Darin Newsom Analysis، گفت که او نسبت به طلا بی طرف است زیرا به نظر می رسد که قیمت در انتظار اتفاقی است. وی افزود که نشانه هایی را می بیند که بازار طلا به عدم قطعیت ژئوپلیتیکی در شرق اروپا توجه زیادی دارد.

او گفت: “بازار وضعیت سیاسی جهانی را زیر نظر دارد. طلا منتظر است ببیند روسیه با اوکراین چه خواهد کرد.

او گفت که در بن بست کنونی جهانی قیمت طلا بین 1833 تا 1781 دلار در هر اونس معامله خواهد شد.

تحلیل شما در مورد آینده طلا چیست؟

با تشکر از همراهی شما عزیزان

نوشتن دیدگاه