نکته میلیونی استراتژی قدرتمند پرایس اکشن که اگر یاد نگیری، قطعا حسرت میخوری

0 Comments

استراتژی پرایس اکشن محبوب ترین و برترین استراتژی معاملاتی در میان تریدرها است. معامله گران با استفاده از استراتژی معاملاتی پرایس اکشن، تنها با توجه به نمودار و تحرکات قیمت عملکرد و سود آوری خود را بهبود می بخشند.

استراتژی پرایس اکشن

 در استراتژی پرایس اکشن تریدرها به دنبال الگوهای شناخته شده در قیمت ها هستند.

در این مقاله با هم مهم ترین نکات اساسی استراتژی پرایس اکشن را بررسی خواهیم کرد.

تشخیص نقاط حمایت و مقاومت برای ورود

همانطور که همگی می دانیم، نقاط حمایت و مقاومت در حرکت قیمت مکان تصمیم گیری بسیاری از معامله گران برای ورود به یک پوزیشن می باشد. 

به طور پیش فرض با رسیدن به حمایت و یا مقاومت، تعادل بین فروشندگان و خریداران بر هم می خورد. به همین منظور باید منتظر واکنش قیمت به این نقاط باشیم.

تایم فریم حمایت و مقاومت

رعایت چند نکته در این مکان ها حائز اهمیت است. ابتدا این که این سطح حمایتی و مقاومتی به کدام تایم فریم معاملاتی تعلق دارد. 

به این منظور این تعریف را ارائه می کنیم، سطوح حمایت و مقاومتی متعلق به بالاترین تایم فریمی است که در آن تایم فریم باعث چرخش حرکت قیمت شده باشد.

استراتژی پرایس اکشن

 

به طور مثال فرض کنید ما با یک سطح حمایتی در تایم فریم یک ساعته و چهارساعته مواجه هستیم، یعنی این سطح قبلا باعث چرخش قیمتی شده است که در تایم فریم یک ساعته و چهارساعته روند جدیدی ساخته است. 

اما در تایم فریم روزانه صرفا یک حرکت موقتی ( نه چرخش و روند جدید) ساخته است. این سطح حمایتی متعلق به تایم فریم چهار ساعته خواهد بود.

 

اهمیت این مطلب آن جا مشخص می شود که تریدر های مبتنی بر پرایس اکشن این نکته را به خوبی می دانند که وقتی وارد معامله شوند که واکنش (شکست و یا برگشت) در تایم چهارساعته انجام پذیرد

قدرت سطح

نکته دیگر قدرت یک سطح حمایتی و مقاومتی است. تجزیه و تحلیل تکنیکال مرسوم می‌گوید: هرچه قیمت بیشتر به سطح خاصی از حمایت یا مقاومت برخورد کند، قوی‌تر می‌شود. با این حال، من نمی‌توانم کاملا با این موضوع موافقت کنم.

پدیده جذب قیمت در استراتژی پرایس اکشن

هر بار که قیمت به سطح حمایت یا مقاومت برخورد کند، تعادل بین خریداران و فروشندگان تغییر می‌کند. هرگاه قیمت در طول روند رو به رشد به مقاومت برسد، فروشندگان بیشتری وارد بازار می‌شوند و معاملات فروش خود را وارد می‌کنند. 

اگر قیمت دوباره به همان سطح مقاومت برسد، فروشندگان کمتری آنجا منتظر می‌مانند. این پدیده جذب قیمت نیز نامیده می‌شود. مقاومت به تدریج تضعیف می‌شود تا زمانی که خریداران دیگر با مقاومت مواجه نشوند و قیمت می‌تواند به سمت بالا حرکت کند و روند رو به بالا را ادامه دهد.

PRICE ACTION

ما می‌توانیم این پدیده را زمانی مشاهده کنیم که عدم پذیرش عبور از یک مقاومت به طور فزاینده‌ای ضعیف‌تر می‌شود و قیمت می‌تواند هر بار سریعتر به سطح مقاومت بازگردد.

دوس داری همه نکات و آموزش های پرایس اکشن رو به صورت جامع و رایگان یاد بگیری و از بازار فارکس و کریپتو سود بگیری؟

اگر دنبال موفقیت هستی، روی لینک زیر کلیک کن و از همین امروز معجزه زندگی خودت باش.

نوشتن دیدگاه