شاهکارهای هالیوود برای سرمایه گذاران، این فیلم های سینمایی را از دست ندهید

0 Comments

شاهکارهای سینمای جهان برای تریدرها

چه چیزی برای یک آخر هفته کاری پر فشار و استرس می‌تواند شما را برای هفته بعد آماده کند؟

بعضی‌ها گردش چند ساعتی خارج از شهر را انتخاب می‌کنند و عده‌ای هم وقت گذاشتن با دوستان و خانواده را ترجیح می‌دهند.

فارکسر در این مقاله چند پیشنهاد خوب و مفرح برای شما دارد، یعنی دیدن فیلم‌هایی که مرتبط با شغل شماست. 

این کار علاوه بر اینکه خستگی هفتگی رو از شما دور می‌کنه باعث می‌شه خودتون را تا اندازه‌ای در شخصیت اصلی داستان ببینید و موفقیت و شکستهایی که معمولا در این گونه فیلم‌ها هست رو بتونین به زندگی خودتون تعمیم بدین.

در اینجا چند فیلم برتر تو این حوزه رو معرفی می‌کنیم. اگر شما هم پیشنهاد مشابه‌ای دارید خوشحال می‌شویم اون رو در اینجا معرفی کنیم.

Wall Street – 1987

سینمایی وال استریت

فیلم درام «وال استریت» با بازی چارلی شین و مایکل داگلاس است که به ماجراهای کارگزار جوانی می‌پردازد که پا را از خیال فراتر گذاشته و آماده پرواز است. گوردون جِکو؛ کوسه بازار.

 

وال استریت فیلمی در مورد معامله‌گران کلاسیک است که بخوبی ببینده را با نمایشی دقیق در جهش‌های عمده و فراز و نشیبی که می‌تواند در بازارهای مالی رخ دهد، همراه می‌کند. 

باید بگوییم اگر واقعا می‌خواهید بدانید زندگی یک معامله‌گر درجه بالا چگونه می‌گذرد، این فیلم برای شماست!!!

Owning Mahowny – 2003

مالکیت ماهونی، بر اساس داستان بزرگترین کلاهبرداری بانکی در تاریخ کانادا است، دن ماهونی ستاره‌ای بود که در تاریخ بانک سلطنتی کانادا ثبت شد. 

او در ۲۴ سالگی دستیار مدیر بانک در تورنتو بود. از نظر همکارانش آدمی بود که به کارش معتاد است. از نظر مشتریان، آدمی دانا، قابل اتکا و تعیین کننده بود و از نظر دوستانش فردی بسیار آرام اما شوخ بود که از دیدن مسابقات ورزشی از تلویزیون لذت می‌برد. از نظر دوست دخترش خجالتی اما بامزه بود. هیچ کدام از این افراد طرف دیگر شخصیت دن ماهونی را نمی‌شناختند؛ طرفی که به تنهایی بزرگترین کلاهبرداری بانکی در تاریخ کانادا را برنامه‌ریزی و اجرا کرد.

 

دیدن این فیلم را بشدت توصیه می‌کنیم!!!

Trading places – 1983

از بهترین ساخته‌های لندیس و به نوعی نسخه دهه هشتادی شاهزاده و گدای مارک تواین توام با اشاره‌های اجتماعی و نژادی روز دنیا. 

فیلم یک کمدی آمریکایی تمام عیار است که در مورد مضامینش کاملا صریح و سرراست عمل می‌کند و سکانس های جذابی دارد.

 

فیلم سینمایی اماکن تجاری، در مورد یک ولگرد خیابانی و یک جوان مرفه است که مجبور می‌شوند موقعیت‌هایشان را در زندگی تاخت بزنند تا نتیجه شرط بندی دو برادر ثروتمند، روشن شود.

 

لحظات خوشی را با دیدن این فیلم برای شما آرزو دارم:))

Floored – 2009

اگر از آن سبک افرادی هستید که از فیلم‌هایی مانند فیلم معرفی شده قبلی خوشتان نمی‌آید و دوست ندارید کار خود را دست‌مایه طنز کنید، این مستند برای شما خواهد بود.

 

این فیلم که پیرامون مسائل بازار شیکاگو می‌چرخد، دنیای واقعی را نشان می‌دهد و تفاوت‌های قمار و معامله اصولی را نشان می‌دهد.

 

این مستند به عنوان زیرشاخه متافیزیکی و همچنین برخی از نظرات و مصاحبه‌ها، بسیار مفید شناخته شده است و برای هر کسی که به آینده با تجارت عمومی علاقه‌مند است، تماشایی خواهد بود.

Margin Call – 2011

داستان فیلم در سال ۲۰۰۸ و در اوج بحرانهای اقتصادی اتفاق میافتد. زمانی که بخشهای اقتصادی در حال ورشکستگی هستند. 

این فیلم سعی دارد حقایق را همانطوری که هستند نشان دهد و با بهره گیری از عناصر درام این بحران اقتصادی را تا زندگی خصوصی قهرمانان داستان بکشاند. 

هرچند این سینمایی درام نمیتواند تمام حقیقت را به تصویر بکشد اما با نگاهی گذرا، چشم بیننده را به مسائل پشت پرده باز و او را به فکر کردن وادار میکند. 

فیلم همچنین با اینکه حتی یک سکانس حادثه ای مانند زد و خورد، تعقیب و گریز و تیراندازی ندارد، ولی آنقدر خوب تماشاگر را بر روی صندلی میخکوب میکند که میتوان آن را براحتی در ژانر ماجرایی قرار داد.

The Wolf of Wall Street – 2013

این فیلم داستان از صفر به قله رسیدن دلال سخت کوشی است که اواخر دهه ی ۸۰ وارد بازار می‌شود و با این بدشانسی مواجه می شود که جواز خود را در روز دوشنبه ی سیاه، روز بزرگترین سقوط اقتصادی بعد از دهه ی ۲۰، به دست می آورد. 

او شغل خود را از دست می دهد اما مجدداً به عنوان تأمین کننده ای وارد بازار سهام های ارزان می شود. در این گوشه ی تاریک بازار اقتصادی کلاهبرداری به وفور دیده می شود و بلفورت با موج همراه می شود تا به ثروت برسد. 

 

بیشتر از این درباره این فیلم زیبا و دیدنی صحبت نمی‌کنیم تا مزه خوش آن از بین نرود!!!

 

امیدواریم با دیدن این فیلم‌ها در تعطیلات پایان هفته خود، با روحیه‌ای بهتر و روانی آرامتر هفته کاری خود را شروع کنید.

با تشکر از همراهی شما فارکسری های عزیز

نوشتن دیدگاه