سیر تا پیاز تحلیل طلا (XAU/USD) + سیگنال

0 Comments

پیش بینی طلا(XAUUSD) + چشم انداز هفتگی

پس از افت شدیدی که در روز جمعه شاهد بودیم، طلا هفته جدید را با آرامش آغاز کرد اما کار سختی برای سرمایه گذاری از فشار فروش پیرامون دلار نداشت. 

پس از ثبت سودهای چشمگیر در روز چهارشنبه، XAUUSD در مرحله تثبیت روز پنجشنبه باقی ماند و در آستانه آخر هفته به صعود خود ادامه داد. 

با افزایش به بیش از 1800 دلار در روز جمعه، طلا خریداران را به خود جذب کرد اما بخش بزرگی از پیشرفت روزانه خود را در اواخر جلسه آمریکا به سرعت پاک کرد تا هفته را در محدوده مثبت بالای 1790 دلار به پایان برساند.

اتفاقات هفته گذشته طلا(XAUUSD)

آمارهای ناامیدکننده رشد چین باعث شد تا جو بازار در ابتدای هفته بدتر شود و دلار را تقویت کند.با این حال، ارقام خوشبین کننده درآمد بانک‌های بزرگ ایالات متحده در روز دوشنبه به شاخص‌های اصلی وال استریت کمک کرد و به جریان‌های ریسک پذیری اجازه داد تا بر بازارهای مالی تسلط پیدا کنند و زیان XAU/USD را محدود کنند.

 

در غیاب انتشار داده های کلان اقتصادی سطح بالا، احساسات ریسکی عامل اصلی حرکت بازارهای مالی در روز سه شنبه باقی ماند. 

اگرچه XAU/USD به دلیل ضعف گسترده دلار به بالای 1780 دلار صعود کرد، اما افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده این جفت ارز را مجبور به کاهش سود کرد.

در حالی که رالی در سهام ایالات متحده در اواسط هفته افزایش یافت، طلا شتاب صعودی گرفت و به بالاترین سطح هفتگی بالای 1790 دلار رسید. 

داده های ایالات متحده در روز پنجشنبه نشان داد که ادعاهای اولیه بیکاری هفتگی به پایین ترین سطح از مارس 2020 به 290,000 سقوط کرد و شاخص S&P 500 به رکورد جدید 4,551 رسید.

در پایان هفته، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده بالاتر رفت، اما با وجود این، دلار برای یافتن تقاضا به عنوان پناهگاه امن تلاش کرد.

افزایش خوش‌بینی برای قانون‌گذاران آمریکایی برای دستیابی به توافق در مورد لایحه هزینه‌های جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده و اخبار مربوط به پرداخت 83.5 میلیون دلاری غول املاک چینی Evergrande، با نزدیک شدن به پایان هفته، وضعیت بازار را بهبود بخشید.

 

پیش از دوره خاموشی فدرال رزرو، که از 23 اکتبر آغاز می شود، چندین سیاست گذار حمایت خود را از شروع کاهش خرید داراییها در اوایل ماه نوامبر اعلام کردند، اما فعالان بازار به این اظهارنظرها علاقه چندانی نشان ندادند یا اصلاً توجه نکردند. 

لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند و راندال کوارلز، رئیس فدرال رزرو، هر دو گفتند که آزمون کاهش خرید داراییها پایان یافته است، در حالی که کریستوفر والر، رئیس فدرال رزرو، استدلال کرد که اگر تورم خیلی بالا بماند، ممکن است مجبور شوند سریع‌تر عمل کنند.

با کمک اصلاح شدید بازده اوراق قرضه آمریکایی و کاهش مجدد دلار در روز جمعه، XAU/USD به بالای 1800 دلار صعود کرد و به بالاترین سطح خود از اوایل سپتامبر در 1813 دلار رسید.

با این حال، سودآوری در آستانه آخر هفته و اظهارات جسورانه رئیس FOMC، جروم پاول، باعث شد که این اونس طلا در جلسه اخیر آمریکا به روند صعودی خود ادامه دهند. 

پاول خاطرنشان کرد که آنها انتظار داشتند تورم بالا در سال آینده به خوبی ادامه یابد و افزود که زمان کاهش خرید داراییها فرا رسیده است.

هفته پیش روی طلا(XAUUSD)

روز پنجشنبه گذشته، بانک مرکزی اروپا (ECB) تصمیم خود را در مورد نرخ بهره اعلام و بیانیه تصمیم سیاست پولی را منتشر خواهد کرد. 

در طول هفته گذشته، مقامات بانک مرکزی اروپا تکرار کردند که انتظار می رود افزایش تورم در منطقه یورو موقتی باشد و خاطرنشان کردند که حتی پس از پایان برنامه خرید اضطراری بیماری همه گیر (PEPP) در ماه مارس، سیاست انبساطی را حفظ خواهند کرد.

 علاوه بر این، ینس ویدمن، رئیس بوندس‌بانک، یکی از منتقدان سرسخت سیاست‌های کذایی بانک مرکزی اروپا، استعفای خود را در پایان سال اعلام کرد. 

در صورتی که رویداد ECB بر واگرایی سیاست با فدرال رزرو تاکید کند، دلار می تواند قدرت خود را جمع آوری کند و ضعف XAU/USD را به همراه داشته باشد.

مهمتر از آن، دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده اولین برآورد خود از رشد تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه سوم را منتشر خواهد کرد. 

پیش‌بینی می‌شود تولید ناخالص داخلی سالانه به دنبال رشد 6.7 درصدی ثبت شده در سه ماهه دوم، 3.2 درصد افزایش یابد. 

با توجه به اینکه چگونه داده‌های ناامیدکننده حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در سپتامبر نتوانست چشم‌اندازهای تیپرینگ را تغییر دهد، یک قرائت تولید ناخالص داخلی نزدیک به اجماع بازار می‌تواند باعث افزایش دوباره بازده اوراق قرضه آمریکا شود. 

بازده اوراق قرضه 10 ساله آمریکا در فاصله نزدیکی از مرز 1.75 درصدی باقی می ماند و شکست بیش از این سطح می تواند راه را برای تقویت بیشتر دلار باز کند. 

از سوی دیگر، یک اشتباه بزرگ می‌تواند باعث شود که سرمایه‌گذاران در کاهش خرید دارایی‌های فدرال رزرو شک کنند و به شدت بر دلار تاثیر بگذارد.

در نهایت، شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی (PCE)، معیار مورد علاقه فدرال رزرو برای نرخ تورم، آخرین اطلاعات منتشر شده هفته برای تماشا در روز جمعه خواهد بود. 

با این حال، اگر این روند قبلاً توسط رویدادهای قبلی تنظیم شده باشد، بعید است که این داده به خودی خود تأثیر قابل توجهی بر XAU / USD داشته باشد.

تحلیل تکنیکال اونس طلا(XAUUSD)

اگرچه قدرت نسبی در نمودار روزانه بالاتر از 60 بود، اما نمی توان گفت که چشم انداز صعودی است، مگر اینکه طلا حرکت قاطعی را بالای منطقه 1795 دلار / 1800 دلار انجام دهد. 

جایی که فیبوناچی 50% اصلاحی روند صعودی آوریل تا ژوئن، 100 SMA روزه و SMA 200 روزه کراس می کنند.

 

بالاتر از این مقاومت، منطقه 1825/30 دلار (اصلاح فیبوناچی 38.2% از روند صعودی آوریل-ژوئن، سطح ایستا) می تواند به عنوان هدف بعدی قبل از 1840 دلار (سطح ایستا) دیده شود.

 

در جهت نزولی، 1780 دلار (SMA 50 روزه) به عنوان اولین حمایت جلوتر از 1770 دلار (مقاومت قبلی، فیبوناچی 61.8% اصلاحی) قرار می گیرد. فروشندگان احتمالاً تا زمانی که مقاومت فوق الذکر ادامه دارد، کنترل عمل را حفظ خواهند کرد.

تحلیل تکنیکال طلا

نوشتن دیدگاه